Mezoterapia igłowa

 

WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK
Pilingi wyraźnie spłycają zmarszczki. Nie usuną jednak całkowicie głębokich bruzd na twarzy czy zmarszczek mimicznych. Całkowicie wygładzić mogą je natomiast zastrzyki toksyny botulinowej oraz wypełnienia i mezoterapia kwasem hialuronowym. Zabiegi te zastosowane łącznie mogą odmłodzić kobietę aż o 8-10 lat.
Botoks (toksyna botulinowa). Jest to najbardziej znana i najlepiej sprawdzona substancja, która wygładza zmarszczki mimiczne: kurze łapki, „lwie zmarszczki” między brwiami i poziome linie na czole, a także niektóre zmarszczki w dolnej części twarzy.

Po zabiegu twarz od razu wydaje się młodsza. Rysy twarzy stają się łagodniejsze i – co równie ważne – twarz zyskuje bardziej pogodny wyraz. Jak to się dzieje? Otóż toksyna botulinowa blokuje przewodzenie impulsów z nerwów do drobnych mięśni twarzy, w wyniku czego przestają, one pracować, są jak sparaliżowane. Zmarszczki mimiczne znikają w ciągu dwóch tygodni. Skuteczność i szybkość działania to główne cechy tego zabiegu; dzięki nim właśnie botoks zrobił karierę na światowym rynku w dziedzinie odmładzania skóry. Dzisiaj jest on już rutynowo stosowany w gabinetach medycyny estetycznej.
Substancją wykorzystywaną w tym zabiegu jest oczyszczona postać toksyny botu-linowej typu A, produkowana przez bakterię Clostńdium botulinum. To silna trucizna, jednak używana w minimalnych dawkach jest całkowicie nieszkodliwa. Bardzo mała ilość toksyny rozpuszczana jest w roztworze soli i wstrzykiwana, przy użyciu jedno¬razowej strzykawki z cienką igłą w precyzyjnie wybrane miejsca twarzy. Ból jest minimalny, porównuje się go do ukąszenia komara. Zabieg trwa około 10—30 minut, w zależności od liczby wstrzyknięć. Preparat zaczyna działać po 2—3 dniach od zabiegu, ale pełny efekt staje się widoczny dopiero po 7—10 dniach.
Botoks działa jedynie w obrębie drobnych mięśni, do których został wstrzyknięty. Pozostałe mięśnie pracują normalnie, dlatego indywidualny wyraz twarzy się nie zmienia. Główny efekt zabiegu, tj. zniwelowanie zmarszczek, nie jest niestety trwały — utrzymuje się od 3 do 5 miesięcy, w niektórych przypadkach pół roku. Substancja stopniowo wchłaniana jest przez skórę (nie szkodząc organizmowi), efekt więc zanika i zabieg trzeba powtórzyć.

Kwas hialuronowy

Kwas ten służy do wypełniania zmarszczek, fałd skóry, korekcji kształtu policzków i warg. Jest to substancja przynosząca szybkie i wyraźne efekty, jest przy tym całkowicie bezpieczna dla organizmu.
Kwas hialuronowy to polisacharyd, naturalna substancja, która wypełnia przestrzeń międzykomórkową naskórka — zatrzymuje w nim wodę i sprawia, że skóra staje się jędrna i elastyczna. W organizmie młodego człowieka kwasu hialuronowego jest pod dostatkiem, dlatego skóra młodych ludzi jest tak sprężysta. Z wiekiem ilość kwasu w organizmie maleje, skóra więc traci swoją elastyczność. Skutkiem tego procesu jest powstawanie zmarszczek.
Zastrzyki
Zmarszczki można wygładzić, wstrzykując kwas hialuronowy. Kwas ten znakomicie nadaje się do wypełniania tkanek miękkich – niegdyś stosowany w okulistyce i orto¬pedii, dziś jest jedną z podstawowych substancji stosowanych w dermatologii estetycznej.
Zastrzyki kwasu hialuronowego sprawiają, że tak jak w młodości, skóra zatrzymuje w sobie wiele cząsteczek wody. Zmarszczki wygładzają się, znikają nawet głębokie i wyjątkowo trudne do usunięcia bruzdy nosowo-wargowe. Giną tzw. linie marionetki, czyli pionowe zmarszczki odchodzące od kącików ust. Skóra zyskuje gęstszą strukturę, staje się lepiej odżywiona, nawilżona i gładsza oraz bardziej odporna na urazy mechaniczne. Za pomocą kwasu hialuronowego można też wypełniać i powiększać usta, a także korygować kształt wiotczejących policzków.
Stosowany w klinice nova derm kwas hialuronowy to produkt całkowicie naturalny i bezpieczny. Wstrzykuje się go specjalną, cienką igłą. W przypadku osób wrażliwych można zastosować miejscowe znieczulenie.
Niesamowity rezultat widać zaraz po zabiegu, a efekt estetyczny utrzymuje się od 4 do 12 miesięcy. Po takim czasie kwas hialuronowy rozkłada się w skórze i zabieg trzeba powtórzyć. Jednak nawet wielokrotne wykonywany, jest całkowicie bezpieczny i nie grozi żadnymi powikłaniami. Kwas hialuronowy należy bowiem do grupy związków chemicznych mających identyczną budowę u wszystkich organizmów żywych — od bakterii do człowieka. Dlatego może być stosowany w zabiegach medycznych bez konieczności wykonywania testów zgodności tkankowej. Nie ma ryzyka, że organizm go odrzuci albo się uczuli.

Mezoterapia
Jest to metoda polegająca na serii mikrowstrzyknięć, wykonywanych ręcznie lub za pomocą specjalnego aparatu. Mezoterapia jest niezwykle skuteczna, ponieważ wstrzykiwany preparat leczniczy dociera do głębokich warstw skóry i silnie na nią oddziałuje. Zabieg szczególnie zalecany jest osobom o skórze zniszczonej, z silnymi objawami starzenia na twarz)’, szyi i dekolcie.

W klinice nova detm metodę mezoterapii wykorzystuje się do wprowadzania różnych substancji leczniczych. Gdy celem zabiegu jest odmłodzenie skóry, stosuje się kwas hialuronowy. Mezoterapia kwasem hialuronowym sprawia, że skóra zatrzymuje w sobie więcej cząsteczek wody. Zmarszczki wygładzają się, skóra staje się jędrna i dobrze nawilżona.
Podczas zabiegu można odczuwać niewielki ból. W przypadku osób wrażliwych możliwe jest zastosowanie miejscowego znieczulenia odpowiednimi kremami. Rezultaty zabiegu staj ą się widoczne po okresie od 7 do 14 dni. Dla osiągnięcia pożądanego efektu konieczne może być wykonanie kilku sesji terapeutycznych. Odstęp pomiędzy poszczególnymi zabiegami nie powinien przekroczyć 4 tygodni.
Zabieg ten zwykle wykonuje się naprzemiennie z zabiegiem wstrzyknięcia roztworu składającego się z witamin, aminokwasów, minerałów, koenzymów i pochodnych kwasów nukleinowych. Składniki te wygładzajązmarsztzki, a także odżywiają i nawilżają skórę, pobudzając ją do przyspieszonej regeneracji.
Wygładzenie zmarszczek botoksem i kwasem hialuronowym daje spektakularny efekt. Zmarszczki i bruzdy zmniejszają się albo zupełnie znikają. Twarz jest wyraźnie gładsza. Wiele pacjentek sądzi, że to już koniec kuracji odmładzającej. Tymczasem są dopiero w połowie drogi, by osiągnąć dobry, młody wygląd. Zastrzyki wypełniające zmarszczki odejmują lat, ale nie odmładzają skóry. Jedynie kuracja lecznicza może zapewnić trwały efekt. Dzięki odpowiednio dobranej przez lekarza terapii skóra zyska i młody wygląd, i dobrą kondycję, a nowe zmarszczki już nie będą się pojawiać!
Nova derm to jedna z nielicznych klinik dermatologii estetycznej, w której odmładzanie skóry jest kompleksowe – po zastrzykach z botoksu czy kwasu hialuronowego uzgadnia się z lekarzem dalsze kroki kuracji, np. zabiegi wzmacniające skórę, które dobierane są odpowiednio do rodzaju cery.

LASER
Technika laserowa to nowość na światowym rynku dermatologii estetycznej. Dzięki swej wyjątkowej skuteczności szybko znalazła uznanie i jest szeroko stosowana. Laser wykorzystywany jest do leczenia wielu różnych problemów skórnych, a także do odmładzania skóry.
Klinika nova derm oferuje odmładzanie skóry dwoma rodzajami lasera: IPL (Intense Pulse Light) oraz Fraxel.

ZABIEGI ODMŁADZAJĄCE DO POSZCZEGÓLNYCH PARTII TWARZY I CIAŁA
Oczy
Skóra wokół oczu jest delikatna, a przez to szczególnie narażona na zmarszczki i tzw. cienie. Klinika nova derm ma w swej ofercie zabiegi, które przeznaczone są specjalnie do tego rejonu twarzy i przynoszą wspaniałe efekty: poprawę jedrności skóry, rozjaśnienie cieni, wygładzenie zmarszczek.
Yellow Peel. ]est to zabieg, który mocno oddziałuje na skórę, dzięki czemu daje spektakularny efekt odmładzający. Jest jednym z nielicznych, który polecany jest do wygładzania skóry wokół oczu.

Argt Peel. Pillng ten uznawany jest za standardów}’ zabieg stosowany w niwelowaniu cieni pod oczami oraz na powiekach. Najważniejszą substancją zawartą w pilingu jest arginina — aminokwas zwiększający przepływ krwi, stymulujący układ krążenia, działający przeciwzapalnie i nawilżające. Piling wzbogacony jest również kwasem mlekowym powodującym niewielkie złuszczenie naskórka; w wyniku regeneracji skóra wyraźnie się rozjaśnia. Argi Peel to zabieg łagodny, dlatego polecany jest również osobom o wrażliwej skórze.

Mezoterapia kwasem hialuronowym. W zabiegu tym kwas hialuronowy wprowadzany jest metodą mezoterapii, czyli serii mikrowstrzyknięć. Kwas hialuronowy to substancja naturalna, zapewniająca aktywne i długotrwałe nawodnienie tkanek, dzięki czemu zmarszczki znikają, a skóra staje się sprężysta i elastyczna, Kwas hialuronowy szczególnie dobrze sprawdza się w wygładzaniu zmarszczek na dolnej powiece.

Biomezoterapia. Jest to zabieg, w którym za pomocą mikrowstrzyknięć wprowadza się pod skórę biolek pobudzający mikrokrążenie i metabolizm komórkowy w wybranej okolicy twarzy. Biomezoterapię stosuję się najczęściej do regeneracji skóry właśnie w okolicach oczu, ponieważ skutecznie niweluje obrzęk pod oczami, a także likwiduje drobne zmarszczki wokół nich. Po zabiegu skóra staje się bardziej napięta, jędrna i świetlista. Zaleca się wykonanie serii około pięciu zabiegów — jeden w miesiącu.

Botoks. Wypełnianie zmarszczek toksyna botulinową to bardzo skuteczna metoda na szybkie pozbycie się zmarszczek. Zabieg ten bardzo często stosowany jest do niwelowania zmarszczek wokół oczu, zwłaszcza tych w zewnętrznym kąciku — „kurzych łapek”.

Usta
Upływ czasu powoduje zanik komórek tłuszczowych i rozluźnienie struktury tkanki podskórnej w obrębie twarzy. Usta szczególnie narażone są na utratę jędrności i objętości. Prowadzi to do zwężenia warg, rozmycia wyrazistości konturu i pojawienia się drobnych promienistych zmarszczek. Skóra warg staje się sucha i zmniejsza się jej napięcie. Klinika nova derm oferuje zabiegi, które poprawiają wygląd ust i wygładzają zmarszczki wokół nich.

Wypełnienie kwasem hialuronowym. Delikatne wypełnienie tkanki podskórnej ust kwasem hialuronowym daje efekt wyraźny, a zarazem całkowicie naturalny. Wargi zwiększają swą objętość, zyskują lepsze nawilżenie i elastyczność, a ich kąciki lekko się unoszą. Wygładzają się też bruzdy w okolicy ust.

Mezoterapia kwasem hialuronowym. Jest to najnowsza technika polegająca na serii mikrowstrzyknięć. Wykorzystywany tu kwas hialuronowy ma gęstszą niż zazwyczaj konsystencję, dzięki czemu efekt zabiegu jest bardzo wyraźny. Kwas hialuronowy zapewnia aktywne i długotrwałe nawodnienie tkanek, dzięki czemu zmarszczki znikają, a skóra staje się sprężysta i elastyczna. Zabieg ten bardzo często stosowany jest do wygładzania zmarszczek nad górną wargą (tzw. zmarszczek palacza).

Makijaż permanentny. Jest to zabieg polegaj ący na wstrzyknięciu w skórę warg barwnika, który sprawi, że kolor ust stanie się bardziej intensywny. Barwnik zastosować można również do skóry wokół ust – stworzyć permanentny, delikatny kontur, dzięki któremu wargi będą wydawały się większe i pełniejsze. Intensywność koloru wprowadzanego barwnika zależna jest od oczekiwań pacjenta. Rezultat po zabiegu jest wyraźnie widoczny, ale barwnik nie tworzy wrażenia „sztuczności” ust. Zachowują swój naturalny wygląd i kształt. Efekt zabiegu utrzymuje się nawet kilka lat. Z czasem barwnik blednie; istnieje jednak możliwość jego uzupełniania.

Szyja, dekolt, plecy
Klinika nova derm ma w swej ofercie zabiegi obejmujące nie tylko twarz, ale i inne partie ciała — przede wszystkim szyję, dekolt i plecy. Szyja i dekolt to okolice, które u pań zazwyczaj są odsłonięte, dlatego warto, by skóra w tych miejscach również wyglądała pięknie i młodo.

Piling glikolowy. Zabieg ten przeznaczony jest dla bardzo aktywnych zawodowo pacjentek, które nie decydują się na intensywne pilingi odmładzające, powodujące widoczne spuszczanie skóry. Kilka łagodnych, rozłożonych w czasie zabiegów kwasem glikolowym przynosi efekt podobny do tego, jaki daje jeden silny piling. Zabiegi powtarza się raz na miesiąc przez pół roku. Kwas glikolowy ma silne właściwości nawilżające, dlatego pilingi z jego wykorzystaniem szczególnie zaleca się osobom o suchej skórze, pracującym w klimatyzowanych pomieszczeniach.

Biomedic. Jest to piling odmładzający. Wykorzystuje działanie lipohydroksy-kwasu (LHA), będącego substancją o właściwościach przeciwzapalnych i anty-bakteryjnych. Biomedic wyraźnie wygładza i rozjaśnia skórę, a także zapobiega powstawaniu zaskórników. Ponadto ułatwia wchłanianie dermatologicznych preparatów odmładzających, zalecanych przez lekarza do stosowania między zabiegami. Zabiegi najlepiej jest powtórzyć 4 razy co 2 tygodnie.

Powyższe pilingi można łączyć również z zabiegiem mikrodermabrazji, polegającym na delikatnym ścieraniu naskórka za pomocą specjalnego, nowoczesnego urządzenia — głowicy pokrytej drobinkami diamentów.

Mezoterapia kwasem hialuronowym. Jest to zabieg składający sie z serii mikrowstrzyknięć kwasu w powierzchowne warstwy skóry szyi i/lub dekoltu. Kwas hialuronowy zapewnia aktywne i długotrwałe nawodnienie tkanek, dzięki czemu zmarszczki znikają, a skóra staje się sprężysta i elastyczna. Poprawę jakości skóry po mezoterapii kwasem hialuronowym widać już po pierwszym zabiegu, jednak dla osiągnięcia pożądanego efektu konieczne jest wykonanie kilku zabiegów w kilkutygodniowych odstępach.

Skóra głowy – poprawianie kondycji włosów, zapobieganie łysieniu
Problem nadmiernego wypadania włosów na głowie dotyczy wielu osób, zarówno mężczyzn, jak i kobiet. U mężczyzn przypadłość ta kończy się często łysiną, u kobiet — trwałym przerzedzeniem włosów. Od kilku lat w klinice nova derm wykonuje się bardzo skuteczny zabieg mezoterapu, dzięki któremu włosy stają się grubsze, mocniejsze i nie wypadają. W przypadku pacjentów leczących łysienie jest on istotnym uzupełnieniem terapii leczniczej.

Mezoterapia. Zabieg ten wykonywany jest metodą mikrowstrzyknięć leczniczego preparatu pod skórę. Efekty mezoterapii odczuwalne są już po pierwszym zabiegu, jednak dla uzyskania pożądanego rezultatu należy wykonać serię kilku zabiegów — najlepiej jeden w miesiącu. Mezoterapia odżywia i wzmacnia włosy. Wypadanie zostaje zahamowane, nawet w 75%, a jedna piąta straconych już włosów niebawem odrasta! Najlepsze efekty uzyskuje się, jeśli wypadanie włosów ma charakter sezonów)’ lub jest wynikiem stresu, ciąży, diety czy zażywania niektórych leków. Mezoterapia leczy także zaburzenia struktury włosów, przywraca im blask, pogrubia. Kuracja nie jest skuteczna w przypadku całkowitej łysiny, substancja lecznicza działa bowiem na mieszki włosowe (terapią trzeba rozpocząć zanim ulegną one zniszczeniu).